Piektdien, 7. septembrī, plkst. 17 Liepājas muzejā atklās mākslinieka Alda Kļaviņa gleznu izstādi "Pēdējā piecgade", kurā būs skatāmas pēdējos piecos gados radītās gleznas un grafikas.

Aldis Kļaviņš strādā visās glezniecības tehnikās, bet pēdējos gados nozīmīga kļuvusi gleznošana plenērā un dabas kā pasaules plašuma un daudzveidības atainošana. Sevišķi portretos gleznotājs meklē jaunus izteiksmes līdzekļus, mazāk aprobētas formas, izmantojot sirreālisma, oparta, dadaisma un citu moderno mākslas virzienu piedāvātās iespējas, ļaujot paplašināt portreta saturisko un garīgo interpretācij, informē Liepājas muzejpedagoģe Anita Urkauska.

Gleznotājs Aldis Kļaviņš dzimis 1938. gadā Madonā, taču visu mūžu strādājis Liepājā. 1967. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu "Vingrotājas". No 1969. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedrs un izstādēs piedalās kopš 1966. gada. Viņš ir daudzu izstāžu organizētājs. Mākslinieka darbi ir regulāri apskatāmi Liepājas muzeja rīkotajās izstādēs.

2017. gadā Aldis Kļaviņš saņēmis Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā, 2014. gadā ieguva Goda Liepājnieka titulu par mūža ieguldījumu Liepājas kultūras dzīvē, 2011. gadā saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni, ilgus gadus strādājis Liepājas teātrī kā galvenais mākslinieks, darbojies scenogrāfijas un dizaina jomā.

No 1988.gada strādā Liepājas Universitātē. 2003.gadā ieguvis Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Šobrīd Aldis Kļaviņš ir Liepājas universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes vizuālo mākslu profesors.

Izstādes atklāšanas pasākums – bez maksas. Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 7.septembra līdz 30.septembrim.