Mākslas salona "Luviķis" izstāžu telpā Ludviķa ielā 3/5 atvērta 25., jubilejas plenēra "Pilsēta un jūra" atlasīto darbu izstāde. Kopumā skatāmi 28 mākslinieku gleznas, "pa vienai no katra plenēra dalībnieka", saka salona saimnieks un plenēra rīkotājs Aivars Kleins.


Izstādītie darbi rāda Liepāju – gan pazīstamu, gan nezināmu, gan romantisku un pavisam reālistisku. Mākslinieki pilsētu ieraudzījuši gan tādu, kādu to tradicionāli redz ikdienā, gan atklājuši tajā pavisam jaunus vaibstus.


Mākslinieku, tāpat kā darbu buķete ir krāšņa – liepājnieki, rīdzinieki, jūrmalnieki un viesi no Lietuvas.


Foto: irliepaja.lv.


"Par spīti kovidam plenērs pērn tomēr notika, lai arī nevarējām uzņemt visus ārvalstu dalībniekus, kurus gribējām uzaicināt. Bija doma veidot izstādi muzejā, kā to esam darījuši iepriekš, kopš 2007. gada, pat iesniedzu projektu kultūras projektu konkursam pirmajā pusgadā, taču tas nebija virtuālais projekts, kādiem pandēmijas laikā ir priekšroka, un mūs neatbalstīja. Bet man kā partizānam vienmēr ir vēl kāds variants, un tā nu esam atgriezušies savās mājās".


Foto: irliepaja.lv.


Vaicāts, vai plenēru tradīcijai pielikts punkts, ja reiz atbalstu vairs nesaņem, "Ludviķa" saimnieks saka: "Visu, ko esmu projektos rakstījis un kas bija paredzēts pirmajā pusgadā, realizēšu, tikai "citādās skaņās". Runa ir par šo izstādi un Jūras svētku ietvaros 10. jūlijā no 11 līdz 16 būsim arī kanālmalā. Būs izstāde "Liepājas marīna ‘21", veltīta Liepājas ostai. Izstāde būs mazliet retrospektīva, jo man fondos vēl ir darbi, kuros redzama osta, kāda tā bija agrāk. Un būs arī neliels ekspress plenērs – kādi pieci man uzticamie mākslinieki, pagleznosim divas trīs dienas. Tā teikt, plenēra dzirkstelīte vēl gruzd. Bet, vai izdosies kā fēniksam nākamgad no pelniem piedzimt, es nezinu. Jebkurā gadījumā


tik vērienīgi plenēri kā līdz šim vairs nebūs nekad, jo dzīve kļūst dārgāka un arī īsti plenēristi iet mazumā."

25.starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs "Pilsēta un jūra" risinājās no pērnā gada 6. līdz 11. jūlijam. Tā devīze bija devīze – "Quo vadis, Liepāja?". Plenērs notika ar Liepājas kultūras pārvaldes un Liepājas SEZ pārvaldes finansiālu atbalstu.


Foto: irliepaja.lv.