Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra (TMKC) Tautas fotostudija "Fotast" 25.februārī pulksten 18 aicina uz tiešsaistes pandeļdiskusiju "Fokusā – Fotogrāfija" par kvalitatīvas vizuālās komunikācijas nozīmi publiskajā telpā. Diskusiju vadīs un pieredzē dalīsies fotogrāfs Aigars Hibneris, informē TMKC Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Tiešsaistes cikls ir pērnā gada martā iesākto klātienes diskusiju turpinājums, kas "Covid–19" ierobežojumu dēļ tagad pārcelts uz interneta vidi. Paneļdiskusiju cikla mērķis ir piedāvāt izaugsmes iespējas fotogrāfiem-amatieriem, mācoties no labākajiem nozares speciālistiem, pētot un analizējot fotogrāfijas vēsturisko vērtību sinerģiju mūsdienās, kompozīciju, fotografēšanas paņēmienus, cilvēka psiholoģiju attēla veidošanā un uztverē, kā arī celt fotogrāfiju kā vizuālās mākslas nozares sastāvdaļu arvien augstākā līmenī, dodot iespēju satikties nozares pārstāvjiem, diskutēt par aktuālām tēmām, rosināt domāt un meklēt jaunus risinājums

Diskusijas vadītājs Aigars Hibneris ir liepājnieks, kurš jau 14 gadu vecumā saprata, ka vēlas kļūt par fotogrāfu un strādāt preses un dokumentālās fotogrāfijas jomā. Pirmā šāda iespēja radās, strādājot Liepājas rajona laikrakstā "Ļeņina ceļš" (vēlāk "Kursas Laiks") no 1988. līdz 1991. gadam. Tālākais dzīves ceļš fotogrāfu aizveda uz Rīgu, kur tika studēta ekonomika un tiesību zinātnes. Vēlākos gados Aigars atkal pievērsās fotogrāfijai un no 2007. līdz 2017. gadam sadarbojās ar izdevniecību "Rīgas Viļņi", bet no 2014. gada ir arī lektors Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā. Aigara Hibnera fotogrāfijas publicētas daudzos preses izdevumos Latvijā un ārvalstīs. Fotogrāfs ar saviem darbiem piedalījies vairākās izstādēs un veidojis personālizstādes: kopizstāde "Liepāja – Nineshamna" ar zviedru fotogrāfu Turbjornu Karlsonu (1991.), izstādes "Aiz priekškara" (2011.), "Mēs Jelgavā un pasaulē" (2016.), "Atgriešanās" (2016.), "Personības" (2017.) un "Spēle" (2019.).

Diskusija pieejama jebkuram interesentam bez maksas ZOOM platformā no pulksten 18.00 līdz 20.00.