Sestdien, 4. novembrī, pulksten 12 Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā svētku mēnesi atklāsim ar Liepājas plenērista Jāņa Judina gleznu izstādi, ko pats autors iecerējis kā dāvanu pilsētai Latvijas dzimšanas dienā, portālu informēja Liepājas Latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Dēliņa-Lipska.

Izstādē "Mīlot Latviju" būs skatāmas četros gadalaikos tapušas ainavas, pilsētainavas un ziedu kompozīcijas. Jānis Judins ir plenērists, kura darbi tapuši tieši dabā vienā vai divos seansos. Ar acīm apmīļots katrs uzgleznotais Latvijas zemes stūrītis un katrā otas triepienā jūtama savas zemes mīlestība.

Jānis no vecmeistariem mācījies gan glezniecības tehniku, gan attieksmi pret darbu un patriotismu: "Eļļas krāsu tehnika man ļauj strādāt visdažādākajos laikapstākļos – kā vasaras karstumā, tā ziemas salā. Skatītājiem vēlos paradīt, ka skaistums nav jāmeklē tālu, tas ir tepat mums apkārt. Lai šī izstāde būtu kā neliela dāvana liepājniekiem Latvijas dzimšanas dienā un reizē kā pateicība un lūgšana Dievam, par mūsu zemi. Dievs svētī Latviju".

Izstāde skatāma no 4. novembra līdz 30. novembrim Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā katru dienu no 10 līdz 19.

Ieeja izstādē ir bez maksas.