Tautas mākslas un kultūras centrs (TMKC) savu jauno sezonu sācis ar studijas "Fotast" astoņu fotomākslinieku darbu izstādes "Krustiem zvaigznes debesīs" atklāšanu.

Atklājot izstādi Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā, TMKC vadītāja Baiba Kļava atgādināja, ka vasaras sākumā aizvadīto 26.Vispārējo latviešu dziesmu un 16.Deju svētku notikumu bija tik daudz, ka ap 800 dalībniekiem, kas dažādu kolektīvu sastāvā pārstāvēja Liepāju svētkos, būs vēl ilgi, ko atcerēties.

"Paldies fotogrāfiem, kuri bija līdzās mums un fiksēja vismaz dažus šos skaistos mirkļus gan lielās fotogrāfijās, gan fotoreportāžās. Viena lieta ir pašam svētku dalībniekam būt šajā vidē, to sajust, bet otra – tiem, kas tur nav bijuši, mēģināt saprast, kā tad tur, šajos svētkos,ir bijis, kādas bija sajūtas un emocijas."

Kļava vēlēja, lai fotoizstāde ir kā atgādinājums un apliecinājums, ka liepājnieki ir ne tikai bijuši un piedalījušies valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos, bet atgādinātu arī par tur valdošo gaisotni un emocijām.

Fotostudijas vadītāja un arī izstādes kuratore Līga Evaldsone pateicās visiem astoņiem fotostudijas biedriem, kuri cits īsāku, cik garāku laiku pavadīja Rīgā, sekojot līdzi Dziesmu un deju svētku notikumiem – Lailai Dūnai, Ilgai Lasmanei, Jānim Valdmanim, Ilzei Bergmanei, Naurim Freimanim, Ivetai Herbstai, Irinai Tīrei. Arī pati Līga Evaldsone ar saviem darbiem piedalās izstādē.

Kā viens no vēlējumiem izskanēja aicinājums fotogrāfiem ciešāk sadraudzēties ar Liepājas tautas mākslas kolektīviem, lai svētkos varētu vairāk sekot līdzi viņu gaitām.