Šodien, 18. jūnijā pulksten 19 koncertzālē "Lielais dzintars" ar autorkoncertu uzstāsies divi seni draugi un skatuves kolēģi – Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels. Abi mākslinieki mūzikā un stāstos atskatīsies uz savu 35 gadus ilgo muzikālo sadarbību, atskaņojot dziesmas, kuras komponists Jānis Lūsēns rakstījis tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij. Koncerts būs skatāms gan klātienē – "Lielā dzintara" Lielajā zālē, gan tiešraidē, portālu irliepaja.lv informēja Santa Margeviča, SIA "Lielais Dzintars" Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.


Koncertā mākslinieki atskaņos dziesmas, kuras, pateicoties abu izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā. Dzirdēsim gan skaņdarbus "Laiks" un "Dzejnieka dziesma" no rokoperas "Kaupēn, mans mīļais", gan "Meistara āriju" no "Leļļu operas", gan daudzus citus Lūsēna komponētus skaņdarbus ar Imanta Ziedoņa, Austras Skujiņas, Viļa Plūdoņa, Guntara Rača vārdiem.    


Jānis Lūsēns atzīst, ka dziedātājs un skatuves mākslinieks, ar kuru visilgāk strādāts kopā, ir Zigfrīds Muktupāvels. Abu mūziķu sadarbība aizsākās 1985. gadā, kad Liepājas teātra uzvedumam "Māte un neitronbumba", kurai Jānis Lūsēns rakstīja mūziku, vajadzēja galveno varoni - muzikālu un savdabīgu personību. Pēc uzveduma iestudēšanas radošā sadarbība turpinājās. Zigfrīds Muktupāvels ieņēma stabilu vietu Jāņa Lūsēna Liepājas ansamblī "Neptūns" un vēlāk grupā "Zodiaks", ar kuru muzicējot tika sasniegti ievērojami panākumi: festivālā "Liepājas Dzintars" iegūtas gan Grand Prix, gan augstās pirmās vietas, gan īpašo viesu statuss.


Nākamā sadarbība bija rokoperā "Kaupēn, mans mīļais", kuras libreta autore ir Māra Zālīte. Darbs tika iekļauts Latvijas kultūras kanonā. Abu mūziķu radošais ceļš turpinājās mistērijā "Sapnis un mīlestība", koncertuzvedumā "Violets" ar Austras Skujiņas dzeju, kā arī "Leļļu operā", kurā Zigfrīds atainoja meistaru Karlo. Tāpat komponists tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij uzrakstījis dziesmu ciklu "Zelta sirds" ar Kārļa Skalbes dzeju un ciklu "Kad mīlestība dzimst" Ziemassvētku laikam. Šis cikls izpelnījās nedalītu skatītāju mīlestību, vēlreiz apliecinot, ka Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela satikšanās dzīvē un mūzikā nav nejaušība.


Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu klātienē – Lielajā zālē aicināti 100 klausītāji. Biļetes cena klātienē – no 20 līdz 30 eiro. Savukārt pārējie interesenti koncertu aicināti skatīt tiešraidē. Tiešraides biļetes cena – 7 eiro par vienu tiešraides pieslēgumu jeb "dzīvokļa biļeti", kad ar vienu biļeti koncertu var baudīt visi vienas mājsaimniecības iedzīvotāji.


Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko SIA "Lielais Dzintars". Plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv. Biļetes uz koncertu "Tiešraides autorkoncerts. Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels" nopērkamas un tiešraide skatāma interneta vietnēs bilesuparadize.lv vai lielaisdzintars.lv. Biļetes uz koncertu "Klātienes autorkoncerts. Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels" iespējams nopirkt vietnē bilesuparadize.lv