Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 29.maija plkst. 6.30 līdz 1.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 23 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Naktī no piektdienas uz sestdienu pulksten 3.38 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz piecstāvu dzīvojamo māju Liepājā, kur bija izveidojies sadūmojums un nostrādāja dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no dzīvokļiem deg sadzīves mantas 4 kvadrātmetru platībā.

Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kuru ugunsdzēsēji glābēji izglāba no sadūmotās telpas un nodeva NMPD darbiniekiem. No ēkas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās bija evakuējušies 15, bet ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl 12 cilvēkus. Pēc liesmu  nodzēšanas un telpu izvēdināšanas, iemītnieki varēja atgriezties savos dzīvokļos, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.