Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 27.aprīļa pulksten 6.30 līdz 28.aprīļa pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Šonakt pulksten 2.46 saņemts izsaukums Liepājā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka otrā stāva gaitenī deg dīvāns. No piedūmotās ēkas ar glābšanas masku palīdzību izglābti četri cilvēki, vēl 15 cilvēki evakuēti. Pulksten 4 ugunsgrēks likvidēts.

Izceļoties ugunsgrēkam, sadūmojums un liesmas mājokli var pārņemt dažu minūšu laikā, tāpēc cilvēkiem dažu sekunžu laikā ir jāpieņem lēmums un jārīkojas, lai paspētu izglābties. Pats svarīgākais ir nekavēties, bet censties evakuēties no mājokļa un zvanīt uz 112.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 34 izsaukumus –  13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.