Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 19.janvāra pulksten 6.30 līdz 20.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Vakar pulksten 19.11 tika saņemts izsaukums uz Grīzupes ielu Liepājā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā otrā stāva dzīvoklī virtuvē dega sadzīves mantas. Notikuma vietā par notikušo nelaimi ēkas gaiteņos signalizēja automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, no ēkas bija evakuējušies 10 cilvēki.  

Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Mājoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, dūmu detektors nebija uzstādīts.

Pulksten 21.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Loku ielu Liepājā, kur dega matracis. Pulksten 21.30 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pulksten 21.48 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Dienvidkurzemes novada Grobiņas pagastu, kur dega vienstāva angāra tipa ražošanas ēka un tajā esošā šķelda 70 m2 platībā. Pulksten 00.08 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja 13 Liepājas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī palīdzēja pieci Grobiņas pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji.

Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 55 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.