Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 4.janvāra pulksten 6.30 līdz 5.janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šonakt pulksten 00.50 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamā deg piektā stāva dzīvokļa ārdurvis, siena un sadzīves mantas kopumā 20 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no dzīvokļa ar glābšanas masku izglāba vienu cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, bet vēl sešus cilvēkus evakuēja. Pulksten 2.03 ugunsgrēks likvidēts. Notikuma vietā strādāja astoņi ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot autokāpnes un divas autocisternas.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 35 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.