Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 17.jūlija pulksten 6.30 līdz 20.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Aizvadītajās trīs diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji arī steidzās dzēst ugunsgrēkus, kur Kapsēdes ielā Liepājā vienstāva ražošanas ēkas ventilācijas šahtā dega putekļi 3 kvadrātmetru platībā, Ģenerāļa Baloža ielā Liepājā dega zaru kaudze 2 kvadrātmetru platībā, Klaipēdas ielā Liepājā dega atkritum, Invalīdu ielā Liepājā dega siena kaudze.

Piektdien pulksten 15.56 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur Brīvības un Parka ielas krustojumā bija avarējusi kravas automašīna. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no automašīnas noplūdusi degviela, eļļa un betons. Ugunsdzēsēji glābēji likvidēja degvielas noplūdi, ar absorbenta palīdzību savāca noplūdušo eļļu un degvielu, atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu.  Pulksten 19.33 darbi notikuma vietā pabeigti.

Sestdien Liepājā ugunsdzēsēji glābēji no dīķa izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD atgādina – esiet uzmanīgi atpūšoties pie un uz ūdenstilpēm! Nepeldieties vieni! Ja uz ūdens radīsies problēmas, līdzās var nebūt citu cilvēku, kas spētu ekstremālā situācijā palīdzēt!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 182 izsaukumus – 79 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 13 bija meža ugunsgrēki, 69 uz glābšanas darbiem, bet 27 no izsaukumiem bija maldinājumi.