Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 15.maija pulksten 6.30 līdz 18.maija 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinošs, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Svētdien pulksten 8.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Liepāju, kur ugunsgrēks bija izcēlies deviņstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā tika konstatēts, ka septītā stāva balkonā deg loga rāmis un koka konstrukcijas 2m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba četrus cilvēkus, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Pulksten 9.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.