Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 16.jūlija pulksten 6.30 līdz 19.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 29 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.
 
Sestdien pulksten 23.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, piecstāvu dzīvojamā mājā nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas otrā stāv dzīvoklī uz ieslēgtas plīts piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. No piedūmotā dzīvokļa izglābts cilvēks, kas nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 23.42 darbi notikuma vietā pabeigti.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties! Nereti tieši kaimiņi sadzird dūmu detektora signālu un zvana uz 112, kā rezultātā tiek novērsts ugunsgrēks ar traģiskām sekām!

Pulksten 13.14 saņemts izsaukums uz Ģenerāļa Baloža ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas balkonā dega sadzīves mantas. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Vakar tika saņemts izsaukums Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, jūrā slīkst cilvēks. Cilvēku no ūdens izcēla pludmales glābšanas dienesta glābēji pirms VUGD ierašanās un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kas konstatēja cilvēka nāvi.

VUGD atgādina – ievērojiet piesardzību atpūtā pie un uz ūdens! Pie ūdenstilpēm pieskatiet bērnus, nedodieties peldēties, ja ir tam nepiemēroti laikapstākļi, neapvienojiet atpūtu pie ūdens ar alkohola lietošanu, kā arī pārvietojoties ar ūdens transporta līdzekļiem papildu drošībai uzvelciet glābšanas vestes!

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē devušies uz trīs izsaukumiem, kur uz ceļas braucamās daļas bija nolūzuši koki – Brīvības ielā Liepājā, Bangu ielā Ventspilī un Kuldīgas novada Īvandes pagastā. Abos gadījumos koki sazāģēti un brauktuves atbrīvotas.

Kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 241 izsaukumu – 78 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem deviņi bija meža ugunsgrēki, 112 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa Anete Strazdiņa