Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no 2.jūlija pulksten 6.30 līdz 5.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 31 izsaukumu – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar, 4.jūlijā, pulksten 13.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Oskara Kalpaka ielu Liepājā, kur četrstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega piededzis ēdiens. Pulksten 13.46 degšana likvidēta. Dzīvoklis nebija aprīkots ar dūmu detektoru.

Savukārt 3.jūlijā pulksten 21.56 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur saskaņā ar saņemto informāciju, piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī bija nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties, tika konstatēts, ka virtuvē uz plīts deg bez uzraudzības atstāts gatavoties ēdiens. No piedūmotā dzīvokļa izglābts cilvēks, kas tika cietis, un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem. Pulksten 22.24 ugunsgrēks likvidēts.

VUGD atgādina, ka uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts katls vai panna var būt iemesls nopietnam ugunsgrēkam, kura rezultātā mājokļa iemītnieku un kaimiņu veselība un pat dzīvība var tikt apdraudēta. VUGD atgādina: gatavojot un sildot ēdienu, ievērojiet piesardzību! Neatstājiet ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības! Uzstādiet mājokļos dūmu detektorus, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112!

Aizvadītajās trīs diennaktīs tika saņemti 10 izsaukumi uz degošu sauso zāli, kur:
– Spīdolas ielā Liepājā sausā zāle dega 80 m2 un 30m2 platībā;
– Pāvilostas ielā Liepājā sausā zāle dega 5 m2 platībā;
– Turaidas ielā Liepājā sausā zāle dega 150 m2 platībā;
– Atmodas bulvārī Liepājā sausā zāle dega 1 hektāra platībā;
– Skrundas ielā Liepājā sausā zāle dega 600 m2 platībā;
– Lībiešu ielā Liepājā sausā zāle dega 50 m2 platībā;

4.jūlijā tika saņemti divi izsaukumi uz meža ugunsgrēkiem. Pulksten 19.56 uz Ģenerāļa Baloža ielu Liepājā, kur dega meža zemsedze 3000 m2 platībā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 175 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem seši bija meža ugunsgrēki, 83 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska