Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 9.oktobra pulksten 6.30 līdz 12.oktobra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem.

Sestdien pulksten 23.57 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas ceturtā stāva dzīvoklī piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Pulksten 00.26 darbi notikuma vietā pabeigti.

Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katliņš vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīve priekšmetus un virtuves mēbeles, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu!

Vēl ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Matīsa Gūtmaņa ielu Liepājā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji.