Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 29.marta pulksten 6.30 līdz 30.marta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu,  trīs uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar pulksten 9.25 saņemts izsaukums uz Reiņu meža ielu Liepājā, kur deviņstāvu dzīvojamai mājai bija atrauta jumta kore. Ugunsdzēsēji glābēji bojāto kori demontēja un novērsa apdraudējumu gājējiem. Pulksten 10.03 darbi notikuma vietā pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī Kurzemē dzēsti divi kūlas ugunsgrēki, no kuriem viens bija Liepājā. Krūmu ielā dega kūla 100 m2 platībā un atkritumi 4 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Ja pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, pērnās zāles ugunsgrēku platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus! Ja nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaugs jauna, tad nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 43 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem trīs bija kūlas ugunsgrēki, 17 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.