Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 31. maija pulksten 6.30 līdz 1. jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona pārvalde saņēma septiņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Desmitos no rīta Ziemeļu ielā Liepājā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbentu savāca no frontālā iekrāvēja noplūdušu šķidrumu, bet vakarpusē Reiņu meža ielā piecstāvu dzīvojamās mājas piektā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens. Cilvēki dzīvoklī neatradās.

Savukārt pēcpusdienā pludmalē nodedzināta plastmasas sabiedriskā tualete. Komunālās pārvaldes tvitera kontā par šo gadījumu teikts: "Diemžēl šodien atkal ir notikusi pludmales inventāra postīšana, un šajā gadījumā tas vairs nav atjaunojams. Viens no iespējamiem vainīgajiem ir aizturēts un nodots policijai, kas veiks izmeklēšanu."

Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 63 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā sešus uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un 10 uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.