No 12.līdz 14.septembrim Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas vadība piedalījās Rīgā notiekošajā 1.Starptautiskajā Pašvaldības policiju konferencē.

Konferencē "Pašvaldības policija – drošas pilsētas garants" piedalījās priekšnieks Normunds Dīķis, priekšnieka vietnieks Uldis Novickis un pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Vēl bija pašvaldības policiju pārstāvji no Francijas, Grieķijas, Polijas, Čehijas, Igaunijas un vairākām Latvijas pilsētām. Dalībnieku vidū bija arī konferencē pārstāvēto valstu diplomātisko misiju darbinieki kā arī ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Beļģijas, Īrijas un Izraēlas vēstniecību pārstāvji, informē Kaspars Vārpiņš.

Konferences laika dalībnieki tika iepazīstināti ar dažādām niansēm citu valstu pašvaldības policiju darbībā un likumdošanā, kā arī policiju pārstāvji dalījās savā pieredzē kā par ekipējumu un aprīkojumu, tā arī par dažādām aktivitātēm drošas pilsētas veidošanā. Diskusiju rezultātā tika secināts, ka pilsētas drošības pasākumiem neatvēl pietiekošu finansējumu, jo mūsdienīgs, moderns un efektīvs aprīkojums palīdzētu veiksmīgāk nodrošināt pilsētu iedzīvotāju un viesu drošību.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis par 1.Starptautiskās Pašvaldības policiju konferenci izteicās atzinīgi: "Dalība šādā konferencē bija noderīga kā mums, tā arī Liepājas iedzīvotājiem, jo satiekoties ar pašvaldību policistiem no dažādām Eiropas valstīm un pārrunājot aktuālus ar iedzīvotāju drošību saistītus jautājumus ir iespēja uzlabot Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbu. Protams, ka daudzi jauninājumi ir iespējami tikai ar finansiālu atbalstu."

Konferences noslēgumā dalībnieki secināja, ka šāda konference būtu nepieciešama arī turpmāk, jo tās dod lielisku iespēju iepazīties ar saviem kolēģiem no citām valstīm, kā arī plānot kopīgu sadarbību dažādu projektu veidošanā, kā arī pārrunājot aktuālas tēmas.