Aizvadītās nedēļas beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Liepājā apturēja automašīnu "Audi", kurā tika konstatētas vairākas kastes ar nelegālajām cigaretēm. Kratīšanas laikā tika kontētas 100 000 cigaretes, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

15.janvārī Liepājā tika apturēta automašīna "Audi", kurā konstatētas vairākas kastes ar nelegālajām cigaretēm. Kopumā atrastas 100 000 cigaretes jeb 5000 cigarešu paciņas "Winston" bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Jau informējām, ka viens no vīriešiem, automašīnas "Audi" pasažieris brīdī, kad notika darbs ar transportlīdzekļa vadītāju, piesēdās pie automašīnas stūres un uzsāka bēgšanu, radot vairākas bīstamas situācijas.

Vīrietis tika aizturēts un par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Abi vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Abām personām šobrīd ir piemēroti ar brīvības atnešanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas turpina darbu uzsāktajā kriminālprocesā.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv.