Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesos par tabakas izstrādājumu nelikumīgu glabāšanu un nodeva tos tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Kopumā abu šo kriminālprocesu ietvaros no nelegālās aprites Liepājā izņemtas 65 455 cigaretes jeb 3 272 cigarešu paciņas, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Pagājušā gada augustā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas Liepājā veica kratīšanu kāda vīrieša dzīvoklī un konstatēja, ka viņš pie sevis nelikumīgi glabā 35 200 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess un aizturēts vīrietis. Aizturētais iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šādu pārkāpumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem.

Savukārt šā gada februārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas Liepājā, kādas sievietes lietošanā esošajā garāžā un automašīnā veica kratīšanu, kā rezultātā konstatēja nelegālās cigaretes. No nelegālās aprites tika izņemtas 30 255 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Sieviete iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem un uz izmeklēšanas laiku viņai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvietošanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja tas izdarīts lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija informāciju par personām, kuras tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.