Liepājā Valsts policija par kriminālprocesu pārkvalificējusi administratīvā pārkāpuma procesu saistībā ar Ukrainas pilsoņa iespējamu piekaušanu darbavietā, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Valsts policija saņēmusi ekspertīzes rezultātus par nodarīto miesas bojājumu smaguma pakāpi. Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.

LETA jau vēstīja, ka aprīļa beigās policijā saņemta informācija no kāda vīrieša, Ukrainas pilsoņa, par to, ka viņam Liepājā, savā darbavietā, kolēģis ir nodarījis miesas bojājumus.

Cietušais tika nogādāts medicīnas iestādē.

Policija pieprasīja nepieciešamos dokumentus. Tos nosūtīja ekspertīzei, lai noteiktu miesas bojājumu smagumu pakāpi, no kā izriet tas, vai darbs turpināsies administratīvā pārkāpuma procesā vai jau kriminālprocesā.

LETA jau rakstīja, ka Liepājā darba vizītē viesojās Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, lai tiktos ar Dienvidkurzemes novada un Liepājas domes vadību un pārrunātu divpusējās sadarbības paplašināšanu, kā arī tiktos ar Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Portāls "liepajniekiem.lv" vēsta, ka kāds vīrietis, kurš Liepājā ieradies neilgi pirms kara, bet vēlāk viņam pievienojusies arī sieva un meita, tikšanās laikā interesējies, vai ukraiņiem ir iespējas Liepājā saņemt bezmaksas juridisko palīdzību, jo darbavietā – Liepājas uzņēmumā, kas ražo rāvējslēdzējus, aprīļa nogalē viņu piekāvis darbabiedrs – "krievu pasaules cienītājs". Cietušajam tobrīd joprojām bijusi slimības lapa. Par notikušo ziņots policijai.

"Kurzemes Vārdam" viņš pastāstījis, ka darbabiedrs viņam pārsitis galvu, traumēta arī roka.

"Es to cilvēku nepazinu, pat nezināju, kā viņu sauc, bet viņš man sāka pārmest, ka mans dēls, kurš karo Ukrainā, nogalinot krievus," par konflikta iemeslu stāstījis vīrietis.

Jautāts, kā uz to reaģējis darba devējs, vīrietis apgalvojis, ka viņu no darba gatavojas atlaist.