VID Finanšu policijas pārvalde pusotra mēneša laikā atkārtoti aizturējusi organizēta noziedzīga grupējuma dalībnieku; tiesa piemēro apcietinājumu.

Veicot operatīvās darbības un pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesa ietvaros par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un par uzņēmumam likumos noteikto grāmatvedības dokumentu, gada pārskatu slēpšanu vai viltošanu, VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki 9.novembrī aizturējuši organizēta noziedzīga grupējuma dalībnieku, informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

Šis cilvēks jau pirms pusotra mēneša bija nonācis VID Finanšu policijas redzeslokā par līdzvērtīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, un VID Finanšu policijas pārvalde bija lūgusi tiesu kā drošības līdzekli viņam piemērot apcietinājumu.

Sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldi aizturēta arī kāda jūras zvejniecības nozarē strādājošā uzņēmuma amatpersona. Veikto kratīšanu rezultātā izņemti būtiski lietiskie pierādījumi – grāmatvedības dokumenti un datori, kā arī vairāk kā 400 ūdeļu kažokādas aptuveni 18 000 latu vērtībā.

VID Finanšu policijas pārvaldē 2011.gada 10.oktobrī tika uzsākts kriminālprocess pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kuras paredzētas Krimināllikuma 218.pantā1 un 217.pantā2. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji noskaidroja, ka viena no personām kopā ar kāda jūras zvejniecības nozarē reāli strādājoša uzņēmuma amatpersonu veica aktīvas darbības, lai slēptu pēdas iepriekš izdarītam noziegumam, par kuru VID Finanšu policijas pārvaldē jau 2011.gada 15.septembrī uzsākts kriminālprocess (2011.gada 29.septembrī VID informēja, ka tiek aizturēta noziedznieku grupa, kuras organizatori jau iepriekš notiesāti par finanšu noziegumiem), kā arī turpināja sniegt „pakalpojumus” reāli strādājošiem uzņēmumiem, noformējot dokumentus par fiktīviem darījumiem ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas.

Veicot VID rīcībā esošo jūras zvejniecības nozarē strādājošā uzņēmuma grāmatvedības dokumentu analīzi, tajos tika konstatētas norādes uz iespējamu izvairīšanos no nodokļu nomaksas un grāmatvedības dokumentu viltošanu.

2011.gada 9.novembrī vienlaicīgi veicot piecas kratīšanas Rīgā, Liepājā un Jelgavas novadā, tika atrasti un izņemti kriminālprocesā nozīmīgi pierādījumi – grāmatvedības dokumenti, datori un noziegumā iesaistītā manta – vairāk kā 400 ūdeļu kažokādas aptuveni 18 000 latu vērtībā.

2011.gada 9.novembrī VID Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldi aizturēja jūras zvejniecības nozarē strādājošā uzņēmuma amatpersonu un vienu no organizētā noziedzīgā grupējuma dalībniekiem, kuram jau 2011.gada 28.septembrī VID Finanšu policijas pārvalde lūdza tiesai piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu, taču tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

2011.gada 10.novembrī abām aizturētajām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājums.

Šobrīd izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.