Vakar Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Daugavas ielā no kāpņu telpas ir nozagts baltas krāsas velosipēds, kurš bija pieslēgts, informē Valsts policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Savukārt 2.jūnijā ap pulksten 23 Raiņa ielā, nogriežoties uz Pīlādžu ielā 1975.gadā dzimis vīrietis vadīja motociklu "Yamaha", būdams 1,95 promiļu reibumā, bez aizsargķiveres un bez atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvo pārkāpumu procesi.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, nav iegūtas profesionālo vadītāju tiesības vai transportlīdzekļa vadītājs vada transportlīdzekli, kas neatbilst vadītāja apliecībā norādītajam ierobežojuma kodam, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 40 līdz 280 eiro.

Par aizsargķiveres nelietošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro.

Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. Ja sods ir tiesību atņemšana, tad vadītājam jāšķiras no visu transportlīdzekļu kategoriju vadītāja apliecībām, izņemot velosipēda.

Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas veica profilaktisko pasākumu ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām. Pārbaudes tika veiktas Liepājā un no 12 pārbaudītām tirdzniecības vietām pārkāpumi tika konstatēti vienā vietā, kur pārdevēja, nepārliecinoties ar personas vecumu, pārdeva enerģijas dzērienu. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Saskaņā ar Enerģijas dzēriena aprites likumu, par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam — no 140 līdz 175 eiro.