Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 10.jūnija pulksten 6.30 līdz 11.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Šonakt pulksten 1.02 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva ārsiena 3 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās 20 cilvēki. Pulksten 2.03 ugunsgrēks likvidēts.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama divos gadījumos, kad tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Viens no tiem gadījumiem bija Klaipēdas ielā Liepājā, kur ceļa braucamā daļa tik sakārtota pēc ceļa satiksmes negadījuma un viens cilvēks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 48 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Ilze Dāme Birziņa.