9.jūlijā ap pulksten 23.45 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, veicot procesuālās darbības ar iereibušu personu Klaipēdas ielā, ievēroja kādu vīrieti, kurš stumj divriteni ar saslēgtu ar slēdzeni, informē pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Uzrunājot divriteņa stūmēju, viņš manāmi sāka satraukties un centās izvairīties no sarunas ar policijas darbiniekiem. Vīrietis nebija spējīgs konkrēti atbildēt, kāpēc stumj saslēgtu velosipēdu. Sarunas gaitā vīrietis gan norādīja, ka esot pazaudējis riteņu bloķētāja atslēgu un tāpēc stumjot riteni mājās. Vīrietim tika lūgts uzrādīt mugursomas saturu, kurā atradās divas tukšas alus pudeles un āmurs, par kura nepieciešamību nēsāt līdzi viņš nespēja atbildēt. Veicot vīrieša personas datu pārbaudi, viņš vairākkārtīgi sauca nepareizus un neeksistējošu personu datus, vēlāk gan noskaidrojās, ka vīrietis ir dzimis 1975.gadā. Atkārtoti jautājot, kur vīrietis paņēmis riteni, viņš atzina, ka riteni esot paņēmis no parka, kurš tur stāvējis trīs dienas. Centies ar āmuru nodauzīt riteņa slēdzeni, bet tā kā tas nav izdevies, viņš nolēmis riteni stumt uz savām mājām. Līdz ar to, 1975.gadā dzimušais vīrietis tika nodots Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

11.jūlijā ap pulksten 3.10 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka Zvejnieku alejā notiekot kautiņš. Ierodoties notikuma vietā, vienlaikus ieradās arī Valsts policijas darbinieki. Kautiņa dalībnieki, pamanot policiju ierašanos, metās bēgt. Valsts policijas darbinieki sekoja bēgošām personām, savukārt, Pašvaldības policijas darbinieki devās pie diviem vīriešiem, kuri gulēja uz zemes. Aculieciniece norādīja, ka abi vīrieši ir cietuši kautiņā, līdz ar to, uz notikuma vietu tika izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki. Notikuma vietā atradās vēl dažas personas, no kurām viena sāka bēgt, taču Pašvaldības policijas darbinieki viņu notvēra. Kā vēlāk noskaidrojās, notvertais 1996.gadā dzimušais vīrietis bija viens no tiem, kas bija iesaistīts divu vīriešu piekaušanā. Notikuma vietā atradās vēl viens uzbrukumā iesaistītais, 2002.gadā dzimušais jaunietis. 1996.un 2002.gadā dzimušie vīrieši tika nodoti Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

11.jūlijā ap pulksten 19.30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija, ka Fēniksa ielā kāda persona apķēpājot ēkas sienu. Ierodoties notikuma vietā, tika ievērota persona, kurai rokās bija krāsu rullis un pie tās atradās arī vairāki krāsu baloniņi. Tika konstatēts arī, ka uz ēkas ir svaigs krāsojums un personas rokas bija nosmērētas ar krāsu. 1999.gadā dzimušais vīrietis nenoliedza, ka apķēpā ēkas sienu. Vīrietis ar visiem krāsošanas piederumiem tika nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

11.jūlijā ap pulksten 23.45 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Ģenerāļa Baloža ielā kāda sieviete ar bērniem no dzīvokļa esot izdzīta uz ielas. Ierodoties notikuma vietā, sieviete paskaidroja, ka viņai esot bail iet uz savu dzīvesvietu, jo tur atrodoties civilvīrs, kurš esot draudējis, ka ar viņu fiziski izrēķināsies. Apsekojot dzīvokli, tajā atradās iereibis 1990.gadā dzimis vīrietis, kurš bija agresīvi noskaņots un izteica draudus kā sievietei, tā arī Pašvaldības policijas darbiniekiem. Sieviete paskaidroja, ka šis nav pirmais gadījums. Pēc sievietes vēlēšanās tika pieņemts lēmums par nošķiršanu un vīrietis nogādāts pie radinieka.