Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī ir pieņemti divi lēmumi par nošķiršanu, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Vienā gadījumā no sievietes tika nošķirts vīrs – sieviete paskaidroja, ka regulāri cieš no morālas un fiziskas vardarbības. Savukārt otrā gadījumā no mātes tika nošķirts dēls. Sieviete paskaidroja, ka dēls, ar ko viņa dzīvo kopā, centās viņai uzbrukt, tāpēc viņa izskrēja ārā no dzīvokļa, bet viņš aizvēra dzīvokļa durvis, atstājot viņu laukā vienā naktskreklā. Jāpiemin, ka šim pašam vīrietim ir vēl viena nošķiršana bijusi – no sievas, pēc kā viņš aizgājis dzīvot pie mātes.

Valsts policija atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo (pāridarītājam klāt esot) aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var atzīmēt, kurus no trim aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam. Policija aicina laicīgi informēt par šādiem notikumiem un negaidīt, kad vardarbība pieaug līdz pakāpei, kad tiek apdraudēta pašu veselība un dzīvība.