Vakar ap pulksten 15 Valsts policijā saņemta informācija, ka kādā īpašumā Liepājā notiekot ģimenes konflikts. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka konflikts izcēlies starp sievieti un viņas vīru. Sarunā ar sievieti konstatēts, ka laikā, kad vīrietis lieto alkoholu, viņš paliekot agresīvs, lamājas necenzētiem vārdiem, kā arī fiziski aizskar sievieti, informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Pēc sievietes pieteikuma tika pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu, liedzot vīrietim uzturēties mājoklī, kur pastāvīgi dzīvo aizsargājamā persona un liedzot tuvoties mājoklim. Valsts policija atgādina, ka policijas lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt.

Valsts policija aicina jebkuru personu, kura saskaras ar vardarbības draudiem, rīkoties, neļaut darīt sev pāri un īstenot savas tiesības uz aizsardzību. Šādās situācijās cietušajām personām var palīdzēt arī sociālie dienesti un nevalstiskās organizācijas. Aicinām meklēt nepieciešamo palīdzību. Tāpat policija iedrošina arī līdzcilvēkus neklusēt par iespējamu vardarbību un ziņot policijai.