Vakar, 9.maijā ap pulksten 23 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, kādā īpašumā notiek ģimenes konflikts. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka starp sievieti un viņas pilngadīgo meitu bija izcēlies konflikts, kura laikā jauniete palika agresīva, sperot mammai ar kājām un raujot viņu aiz matiem.

Jauniete pametusi dzīvesvietu un viņas mamma nomainīja durvju slēdzeni, lai pasargātu sevi no vardarbības, nelaižot meitu dzīvesvietā. Pirms pulksten 23 meita atgriezusies dzīvesvietā un kļuvusi agresīva, jo nevarēja iekļūt īpašumā. Sieviete norāda, ka šādas situācijas notiek regulāri, bet līdz šim viņa policijai nav ziņojusi. Vakar tika pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu, informē Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Valsts policija atgādina, ka policijas lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt.

Valsts policija aicina jebkuru personu, kura saskaras ar vardarbības draudiem, rīkoties, neļaut darīt sev pāri un īstenot savas tiesības uz aizsardzību. Šādās situācijās cietušajām personām var palīdzēt arī sociālie dienesti un nevalstiskās organizācijas. Aicinām meklēt nepieciešamo palīdzību. Tāpat policija iedrošina arī līdzcilvēkus neklusēt par iespējamu vardarbību un ziņot policijai.