Muitnieki nesen kādā no Liepājas uz Krieviju paredzētā pasta sūtījumā atraduši aptuveni puskilogramu sevišķi bīstamām narkotikām pielīdzināmu psihotropo vielu metiletilkatinonu.

Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedrisko attiecību daļa aģentūru BNS informēja, ka 30.jūlijā pasta muitas kontroles punktā pārbaudīts kāds pasta sūtījums no Liepājas uz Krieviju. Sūtījums bija adresēts kādai fiziskai personai Krievijā, un tajā atradās kafijas paka, makaroni un konfektes, taču, pārbaudot kafijas paku, tajā kafijas vietā atradās baltas krāsas kristāliska viela.
Policija sāka kriminālprocesu un atrasto vielu nosūtīja uz ekspertīzi.
Ekspertīzes atzinums apliecināja, ka atsavinātā viela ir 501 grams sevišķi bīstamām narkotiskām vielām pielīdzināmā psihotropā viela metiletilkatinons.
Speciālisti pieļauj, ka atsavinātā metiletilkatinona aptuvenā vērtība melnajā tirgū varētu sasniegt 15 000 eiro. Kriminālprocesa ietvaros augusta sākumā Rīgā, Liepājā, Cēsīs un Carnikavā veiktas kopumā septiņas kratīšanas aizdomās turamo personu dzīvesvietās un automašīnās.
Saistībā ar izdarīto noziegumu aizturētas četras personas –1959., 1990., 1989., 1987.gadā dzimuši Latvijas nepilsoņi. Kratīšanās Rīgā un Liepājā dzīvoklī skapī aiz speciāli ierīkotas dubultsienas un zem transporta līdzekļa motora pārsega atrasts vairāk nekā puskilograms, iespējams, pulverveida un augu izcelsmes narkotisko vielu. Atsavinātās vielas bija safasētas gan caurspīdīgos paliela izmēra maisos, gan mazākos pārdošanai paredzētos iepakojumos. Kratīšanu laikā atsavinātās, iespējams, narkotiskās vielas nosūtītas ekspertīzei.
Tiesa visiem aizturētajiem piemērojusi apcietinājumu.
Izmeklēšanas interesēs pašlaik plašāka informācija netiek sniegta.