Liepājā metāla zagļu sabojāto uzrakstu uz Oskara Kalpaka pieminekļa atjaunos neilgi pirms Lāčplēša dienas 11.novembrī, pastāstīja Liepājas Kapsētu pārvaldes vadītājs Uldis Stelmakers.

Aģentūrai BNS viņš atzina, ka ātrāk uzrakstu uz pieminekļa neatjaunos, jo ir bažas, ka garnadži pirms svētkiem var atkārtoti apskādēt piemiņas vietu.

"Mēs negribam riskēt, jo pirms vairākiem gadiem jau bija precedents, ka tieši pirms valsts svētkiem no pieminekļa tika nozagti metāla burti," sacīja Stelmakers.

Uzrakstu uz pieminekļa Liepājas Kapsētu pārvalde atjaunošot par saviem līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka augusta nogalē Liepājas Ziemeļu kapos no Kalpaka pirmās kapa vietas pieminekļa nozagti 23  krāsainā metāla burti.

Policija sāka kriminālprocesu, taču vainīgais joprojām nav aizturēts.

Latvijas Armijas pulkvedis Oskars Kalpaks 1919.gada 6.martā krita Latvijas Brīvības cīņu kaujā pie Airītēm Saldus novadā. Liepājas Ziemeļu kapi bija Kalpaka pirmā atdusas vieta līdz 1919.gada septembrim, kad viņu pārbedīja dzimtas kapos Meirānos pie Madonas. 1939.gada 6.martā Ziemeļu kapos tika atklāta Kalpaka piemiņas vieta. Padomju varas gados tā tika nopostīta, bet Atmodas laikā piemiņas vieta atjaunota.