Pilsētas attīstības komitejā ceturtdien, 14.aprīlī, izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens prezentēja ideju, kā pilsētā mazināt ķēpājumus uz ēku fasādēm.

Deputāti priekšlikumu akceptēja, taču domes sēdē vēl jāapstiprina konkursa nolikums, kā arī šim eksperimentam atvēlētā summa: 20 000 eiro.

Kā skaidroja Tīdens, pašvaldība varētu līdzfinansēt (ne vairāk kā 100 eiro apmērā) privātpersonas, kuru īpašumu fasādes sabojājuši vandaļi un kuri vēlētos tās atjaunot. Izpilddirektora vietnieks uzsvēra, ka pagaidām tas ir eksperiments, un jāskatās, vai tas darbosies.

Paredzēts, ka domes izpilddirektors izveidos konkursa komisiju, kurai ikviens liepājnieks, aizpildot speciālu veidlapu un fotogrāfijā fiksējot bojājumu, iesniedz to Būvvaldē, kas izskata pieteikumu, akceptē krāsas kodu, minimāli nepieciešamo krāsojamo (tīrāmo) laukumu un pieteikumu nodod komisijai.

Savukārt, komisija apstiprina pieteikumu, nosaka līdzfinansējuma summu un paziņo īpašniekam. Tālāk īpašnieks slēdz līgumu ar domes Nekustamā īpašuma pārvaldi (NĪP), veic darbus un atskaitās NĪP ar foto fiksāciju. NĪP pārskaita naudu uz kontu.

Domes priekšsēdētājs aicināja liepājniekus iesaistīties pilsētas sakopšanas akcijā, arī rakstīt iesniegumus pašvaldības policijai, ja noticis vandalisma akts.

Kā informēja Tīdens, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu vadītājiem dots uzdevums līdz 15.maijam savest kārtībā savu ēku fasādes.