Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7.jūlija pulksten 6.30 līdz 8.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Šorīt pulksten 4.09 Liepājas ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Grobiņas pagastu, kur avarēja vieglā automašīna un viens cilvēks automašīnā bija iespiests. Ierodoties, ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidraulisko instrumentu, atbrīvoja cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 5.50 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Pulksten 3.19 saņemts izsaukums uz Vānes ielu Liepājā, kur daudzstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī uz plīts dega piededzis ēdiens. Pulksten 3.37 ugunsgrēks likvidēts. Dzīvoklī dūmu detektors uzstādīts nebija.

Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Vakar pulksten 17.09 Liepājas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dienvidkurzemes novada Nīcas pagastu, kur dega sausā zāle 4000 m2 platībā. Pulksten 17.44 degšana likvidēta.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 53 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.