Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no13.maija pulksten 6.30 līdz 14.maija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Vakar pulksten 15.24 saņemts izsaukums uz O.Kalpaka ielu Liepājā, kur dega vieglā automašīna. Pulksten 15.57 ugunsgrēks likvidēts.

Pulksten 17.23 saņemts izsaukums uz Nīcas novada Nīcas pagastu, kur Liepājas ezerā atradās laiva ar diviem cilvēkiem, laivai nedarbojās dzinējs un cilvēki nespēja saviem spēkiem tikt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā apsekoja ezera teritoriju, atrada laivu ar cilvēkiem un nogādāja krastā. Tika izmantots arī drons, lai apsekotu ezera teritoriju no augšas. Plkst. 19.18 darbi notikuma vietā pabeigti.

VUGD atgādina: nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai kādu citu peldlīdzekli, bērniem līdz 12 gadu vecumam glābšanas vestei obligāti ir jābūt uzvilktai. Papildu drošībai arī pieaugušos aicinām izmantot glābšanas vestes!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 65 izsaukumus – 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divu meža ugunsgrēku dzēšanu un sešu kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.