Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7.jūnija pulksten 6.30 līdz 8.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu.

Šonakt pulksten 1.41 saņemts izsaukums Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka sadūmojums nāk no ēkas otrā stāva dzīvokļa – ugunsdzēsēji glābēji iekļuva dzīvoklī un konstatēja, ka uz ieslēgtas plīts ir piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens, radot spēcīgu sadūmojumu telpās. Notikumā izglābts cilvēks, kurš atradās dzīvoklī un bija aizmidzis. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Pulksten 2.10 ugunsgrēks likvidēts.

VUGD aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību gatavojot vai sildot ēdienu un uzstādīt mājoklī dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 54 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi  bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.