Kā ziņo Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Liepājā pagājušajā gadā notika 377 ugunsgrēki, kas ir gandrīz tik pat daudz cik gadu iepriekš. Upuru skaits gan pieaudzis.

Kā portālu informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere, no 377 ugunsgrēkiem 129 izcēlušies dzīvojamā sektorā. 21 gadījumā iespējamais (ugunsdzēsēji dod tikai iespējamo iemeslu, bet precīzi jau nosaka policija) iemesls saistīts ar apkures sistēmēm (bojājumi vai nepareiza to ekspluatācija), 79 – neuzmanīga rīcība ar uguni (te ietilpst arī smēķēšana gultā, izmests, bet nenodzēsts izsmēķis, sveces, drēbju žāvēšana uz sildītāja utt), 13 – bojātas elektroierīces, instalācija, īssavienojumi, 6 – bērnu rotaļas, 8 – tīša dedzināšana.

60 reizes dega neapsaimniekotās ēkas. Tāpat kā visā valstī galvenie iemesli, ka šajās ēkās var iemitināties bezpajumtnieki, kuri visbiežāk reibumā smēķē un sildās kā prot. Šajās ēkās mēdz uzturēties jauniešu kompānijas, izraisot tīšas dedzināšanas gadījumus.

17 reizes dega transporta līdzekļi, pārsvarā vieglās automašīnas. Sabiedriskajās ēkās bija 3 ugunsgrēki (2 veikali, 1 biroja telpas).
 
Glābšanas darbi 2011.gadā Liepājā veikti 126 reizes. No tiem 47 reizes sadarbībā ar policiju vai citiem operatīvajiem dienestiem (piemēram, slimnieks izsauc mediķus, bet līdz durvīm netiek – glābēji atver durvis medikiem), 15 reizes glābti dzīvnieki, 17 reizes – cilvēki, smagu autoavāriju seku likvidēšana – 5 reizes. Sadarbībā ar iedzīvotājiem – 18 reizes (situācijas dažādas – piem, mazs bērns aizcirtis durvis un palicis dzīvoklī, bet vecāki netiek iekšā), 23 reizes – tehniskā palīdzība (visbiežāk – vētras seku likvidēšana), 1 reizi bijis darbs ar bīstamām vielām.

Visā Latvijā ugunsgrēkos pērn gāja bojā 122 cilvēki. Bojā gājušo cilvēku skaits ir mazākais pēdējo desmit gadu laikā, turklāt ir vērojama pozitīva tendence, ka šis skaits ar katru gadu samazinās.

Savdabīgi, bet Liepājā šī statistika ir tieši pretēja. Pēdējos trīs gadus bojāgājušo skaits palielinās.

2011.gads – 377 ugunsgrēki, 6 bojāgājuši
2010.gads – 373 ugunsgrēki, 4 bojāgājušie
2009.gads – 429 ugunsgrēki, 3 bojāgājušie
2008.gads – 439 ugunsgrēki, 2 bojāgājušie