Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 29.jūlija pulksten 6.30 līdz 30.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakar pulksten 20.29 tika saņemts izsaukums Liepājā, kur ezerā atradās laiva ar diviem cilvēkiem, kas bija apmaldījušies un nespēja saviem spēkiem tikt krastā. Notikuma vietā plašo ūdenstilpes teritoriju ugunsdzēsēji glābēji apsekoja,  izmantojot divus dronus, kā arī divas laivas. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus ar laivu atrada un nogādāja krastā. Pulksten 22.44 darbi notikuma vietā pabeigti.

VUGD atgādina: ja dodaties atpūtā pie dabas, vienmēr līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, kas noderēs gadījumam, ja būs notikusi kāda nelaime! Ja saprotiet, ka vajadzīga operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus, kurā vietā Jūs atrodaties!

Pulksten 19.12 saņemts izsaukums uz Sila ielu Liepājā, kur dega meža zemsedze 300 m2 platībā. Pulksten 20.08 ugunsgrēks likvidēts.

Pulksten 8.24 saņemts izsaukums uz Lapu ielu Liepājā, kur dega kūdras kaudze 2 m2 platībā. Pulksten 8.46 darbi notikuma vietā pabeigti.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 61 izsaukumu – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 22 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.