Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 17.jūnija pulksten 6.30 līdz 18.jūnija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

Vakar pulksten 21.13 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, no trīsstāvu dzīvojamās ēkas pagraba nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas pagrabstāvā deg muca ar kādu ķīmisku vielu. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 15 cilvēkus. Pulksten 22.03 ugunsgrēks likvidēts.

Pulksten 18.46 saņemts izsaukums uz Matrožu ielu Liepājā, kur četrstāvu dzīvojamā mājā dega elektrības vadi. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Pulksten 17.25 saņemts izsaukums Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtama gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 14 cilvēkus, iekļuva dzīvoklī, no kuras nāca gāzes smaka, izvēdināja telpas, bet Gāzes avārijas dienests likvidēja gāzes noplūdi. Plkst. 18.21 darbi notikuma vietā pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 57 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.