Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no 23.jūlija pulksten 6.30 līdz 26.jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 33 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šorīt pulksten 8.09 VUGD saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu Liepājā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vieglajā automašīnā atrodas iespiests cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja cilvēku no automašīnas un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.  Pulksten 9.13 darbi notikuma vietā pabeigti.  

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē steidzās dzēst vairākus ugunsgrēkus, kur dega sausā zāle, labība un labības rugāji. Liepājā dzēsti trīs ugunsgrēki, kur degusi sausā zāle - Laboratorijas ielā 50 m2 platībā, O.Kalpaka ielā 150 m2 platībā un Rīgas ielā 15 m2 platībā.

Visā Latvijā aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 240 izsaukumus – 134 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 14 bija meža ugunsgrēki, 64 uz glābšanas darbiem, bet 42 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.