Piektdien, 22.maijā, ap pulksten 12:40 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Oskara Kalpaka ielā ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Negadījums noticis starp automašīnu un velosipēdistu, kurš negadījumā guva miesas bojājumus un tika nogādāts medicīnas iestādē, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Savukārt ap pulksten 19.20 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Mežu un Ventspils ielas krustojumā ir noticis ceļu satiksmes negadījums – sadursme starp automašīnu un elektriskā skrejriteņa vadītāju, kurš arī negadījumā guva ķermeņa sasitumus. Abos gadījumos Valsts policija skaidro precīzus negadījuma iemeslus.

Vēl 22.maijā ap pulksten 19:30 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Bērzu ielā konstatēts, ka ir nozagts velosipēds "GUST" melnā krāsā ar oranžiem un zaļas krāsas uzrakstiem. Savukārt nākamajā dienā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Republikas ielā konstatēts, ka no kāpņu telpas ir nozagts nepieslēgts velosipēds “Merida” melnā krāsā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas aicina izvairīties no velosipēdu novietošanas bez uzraudzības kāpņutelpās, tajā skaitā, kuru ārdurvis aprīkotas ar drošības kodu. Notikumi rāda, ka tas parasti nav bijis šķērslis velosipēdu zādzību izdarīšanai, kā arī novērtos, ka velosipēdus kāpņutelpās nepasargā arī drošības slēdzenes.

Valsts policijas amatpersonas velosipēdu zādzību novēršanas nolūkā velosezonas laikā īsteno velosipēdu novietņu apsekošanas, tajos atstāto velosipēdu drošības novērtēšanai.

Galvenie priekšnoteikumi, kā Tu pats vari parūpēties par sava velosipēda drošību:

– reģistrē – ja to nozags, velosipēdu būs vieglāk atrast,

– pieslēdz – mazu, vieglu un lētu saslēgu var ātri salauzt, tādēļ iegādājies drošu un izturīgu saslēgu,

– pieslēdz pareizi – meklē vietas, kur velosipēdu var pieslēgt visdrošāk – saslēdzot riteni kopā ar rāmi,

– pieslēdz arī iekštelpās – glabājot velosipēdu kāpņutelpā vai uz balkona, velosipēds vienmēr ir jāpieslēdz,

Ja Tavs velosipēds ir nozagts, zvani policijai pa tālruņa numuru 110.

Valsts policija iesaka – pērkot jaunu velosipēdu, reģistrējiet to CSDD, kas var būtiski atvieglot policijas darbu, lai atdotu velosipēdu tā likumīgajam īpašniekam. Par velosipēda reģistrācijas iespējām var uzzināt CSDD mājaslapā. Ja velosipēds ir ticis nozagts, jāreģistrē atzīme CSDD un jāraksta iesniegums VP, ko var izdarīt jebkurā VP iecirknī vai izmantojot portālu www.latvija.lv.