Liepājas tiesā trešdien atlikta pārgalvīgā šofera Vitālija Čeburahova, kurš pērnā gada 10.septembrī izraisīja avāriju un ugunsgrēku Uliha ielā, krimināllietas izskatīšanu.

Tiesas sēde pārcelta cietušās puses lūguma dēļ, un jaunais tās izskatīšanas datums ir 28.maijs.
Jau rakstījām, ka 10. septembrī  pulksten 21. 25 1992.gadā dzimis šoferis, vadot automašīnas "Audi A6" Liepājā pa Robežu ielu virzienā no Dzintara ielas uz Uliha ielas pusi, krustojumā ar to  neievēroja ceļa zīmes "Dodiet ceļu!" prasības, kā rezultātā notika sadursme ar mikroautobusu "Mersedes Benz Sprinter 308", kuru vadīja 1961.gadā dzimis šoferis. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta mikroautobusa vadītājs un pasažieris (dzimis 1965.gadā).  Abi nogādāti Liepājas reģionālajā slimnīcā. Negadījuma rezultātā aizdegās vieglā automašīna, kā arī nams  Uliha  ielā 115. Dega dzīvojamās mājas ārsiena un bēniņi.

Kā portālam pastāstīja cietušā Raita Goldmaņa meita un pārstāve tiesā Ilze Goldmane, lietas izskatīšana atlikta, jo nav vēl pilnīgas skaidrības par materiālo kompensāciju cietušajiem. Tiesa sēde bija noteikta pārāk ātri, lai pieliktu punktu šajā jautājumā. Cietušais Goldmanis, kurš strādāja Lielbritānijā un šeit bija ieradies uz bērēm, joprojām ārstējas no avārijā gūtajiem smagiem miesas bojājumiem. Tādējādi viņš jau piekto mēnesi ciešs arī materiālos zaudējumus, jo nevar strādāt pamatdarbā. Raitim Goldmanim joprojām sāp roka, viens plecs no trieciena ir nedaudz šķībs, un tādā stāvoklī fabrikā nav iespējams veikt savus pienākumus.

Vitālijs Čeburahovs, kurš savu vainu notikušajā atzīst pilnībā, ir apsūdzēts pēc krimināllikuma 260.panta 2.daļas: "Par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā."

Prokurors Andris Šķēle portālam atzina, ka vēl nav zināms, kādas sankcijas prasīs piemērot vainīgajam. To noteiks tiesā.