Valsts policija nedēļas nogalē veica pārbaudes sabiedriskās vietās ar mērķi pārbaudīt, vai tiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Kurzemē pārbaudīja kopumā 43 atpūtas vietas naktī no 7. uz 8.novembri un pārkāpumi netika konstatēti nevienā vietā, informē policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju Liepājā pārbaudīja 13 atpūtas vietas, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Ventspilī pārbaudīja 12 atpūtas vietas, Kuldīgā – 8, Saldū – 6, bet Talsos – 4. Visās atpūtas vietās, proti, spēļu zālēs, bāros, klubos un kafejnīcās pārkāpumi netika konstatēti un pēc pulksten 24 neviena no izklaides un atpūtas vietām savu darbu neturpināja.

Šo pārbaužu mērķis bija kontrolēt to, lai izklaides vietās pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiktu ievēroti Covid-19 infekcijas izplatības noteiktie ierobežojumi, proti, noskaidrot, vai šīs izklaides vietas nestrādā pēc pulksten 24. Atgādinām, ka šobrīd ārkārtējās situācijas laikā ir pieņemti vairāki ierobežojumi, tostarp aizliegti pakalpojumi, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu – tai skaitā bāri, naktsklubi, diskotēkas un spēļu zāles.

Valsts policija atgādina, ka arī turpmāk tiks rīkotas līdzīgas pārbaudes. Jau iepriekš Liepājā notika šāda veida pārbaudes un arī tad pārkāpumi netika konstatēti. Savukārt Ventspilī kāds iedzīvotājs bija izteicis sūdzību par to, ka kādā kafejnīcā notiek pārkāpumi. Likumsargi nekavējoties reaģēja uz saņemto informāciju un arī tur pārkāpumus nekonstatēja.

Iedzīvotāji ir aicināti zvanīt Valsts policijai pa tālruņa numuru 110 par jebkāda veida likumpārkāpumiem. Atgādinām, ka noteikto ierobežojumu mērķis ir nevis cilvēkus sodīt, bet pasargāt no smagām infekcijas izplatības sekām.