Sestdien, 10.jūlijā, piekrastē ar dažādiem pasākumiem svinēs Jūras svētkus, ziņo LETA.


Ventspilī no pulksten 8 Vecpilsētas tirgus laukumā norisināsies Lielais Jūras svētku tirgus. pulksten10 sāks darboties Jūras svētku tirdziņš Ostas ielas promenādē no Jāņa ielas līdz Tirgus ielai, kas ilgs līdz pat pulksten 24. Īsta svētku andele norisināsies arī Lielajā laukumā no pulksten 12 līdz 22 pie strūklakas "Fregates "Valzivs"".

Par vienu no centrālajām svētku vietām kļūs Reņķa dārzs. Svētku koncertā no pulksten 14 kā pirmie uzstāsies popdstudija "Jūras akmentiņi", savukārt no pulksten15 koncertprogrammā "Esi man tā" izskanēs Imanta Kalniņa, Aivara Hermaņa, Valta Pūces un Jāņa Lūsēna iemīļotākās dziesmas Marta Kristiana Kalniņa, Līvas Kalniņas un Kristiānas Stirānes izpildījumā. Ar kopīgi dziedamām dziesmām no latviešu teātru un kino repertuāra izskanēs aktieru Ditas Lūriņas un Mārtiņa Egliena dziesmu programma.

Reņķa dārza programmu līdz pulksten 22 varēs vērot arī uz lielā ekrāna Lielajā laukumā.


Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs "Covid-19" vakcināciju vai izslimošanas apliecinošs sertifikāts vai derīgs negatīva "Covid-19" testa sertifikāts. Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav jāuzrāda un tests nav jāveic. Pasākuma laikā jāievēro savstarpēja divu metru distance.

Ostas ielas promenādē pie strūklakas "Kuģu vērotājs" no pulksten 12 līdz 15 uzstāsies grupas "Riga Reggae" un "Bezgalībieši", bet no pulksten 21 – grupa "Citi zēni", hip-hopa mākslinieks Idus Abra un dīdžeju duets "Skrapneshi".

Ventspils pludmales volejbola stadionā noritēs "Jūras kauss pludmales volejbolā 2021".

No pulksten 20 līdz 1 Reņķa dārzā norisināsies Jūras svētku balle, to vadīs Dita Lūriņa un Mārtiņš Egliens. Balles atmosfēru palīdzēs radīt grupa "Galaktika", Andris Baltacis ar orķestri Kristapa Krievkalna vadībā un grupa "Dziļi violets". Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda "Covid-19" sertifikāts.

Liepājā jūras svētki notiks atšķirīgi no iepriekšējiem gadiem, piedāvājot liepājniekiem un viesiem izzinošu Jūras svētku pastaigu "Pietauvots Liepājā".

Trīs dienu garumā līdz 11.jūlijam laikā no pulksten 10 līdz 22 liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja doties Jūras svētkiem veltītā ekspozīcijas maršrutā.

Tāpat 10.jūlijā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem pulksten 11 līdz ar Jūras spēku kuģu sirēnu skaņām notiks piemiņas brīdis bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Tajā piedalīsies Liepājas pilsētas domes vadība, Jūras spēku godasardze un kapelāns, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvades un Liepājas ostas pārstāvji.

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī pastaigas apmeklētāji ir aicināti būt līdzatbildīgi, nedrūzmēties un ievērot divu metru distanci citam no cita.

Rojā Jūras svētkus svinēs ar dažādām sportiskām aktivitātēm pludmalē. No pulksten10 līdz 22 Ostas ielā notiks Zvejnieksvētku tirdziņš.

Pēcpusdienā pulksten14 Jūras valdnieka tradicionālais goda brauciens Rojas ielās "Kabriokluba" un "Zelmeri Pro" pavadībā, sagaidīšana un sasveicināšanās maršrutā: Ostas-Jūras-Selgas-Talsu-Dzintara-Saules-Meža-Talsu-Kosmonautu-Plūdoņa-Miera-Peldu-Torņa-Skuju-Akas-Peldu-Miera-Kapteiņu-Vēžu-Zušu-Kuršu-Asaru-Vēžu-Kapteiņu-Selgas-Celtnieku-Zvejnieku ielās.

No pulksten 20 līdz 4 estrādē notiks lielā balle, kurā ar labāko dziesmu programmu uzstāsies "Musiqq", Lauris Reiniks, Aija Andrejeva ar grupu, kā arī īpašais viesis "Alex".

Pie Kolkas Lībiešu saieta nama no pulksten 10 līdz 14 notiks lauku labumu tirdziņš. pulksten 12 pie Kolkas pamatskolas koncertēs orķestri "Talsi" un "Ugāle", pieminot diriģentu Viesturu Rērihu.


No pulksten 15 līdz 17 Neptūns kopā ar "Jurkant" Māri dosies muzikālā braucienā cauri Kolkai. No pulksten 22.30 līdz 24 pie Tautas nama būs vērojama muzikāla gaismas lāzerprojekcija.

Salacgrīvā sestdien no pulksten 12 laukumā pie kultūras nama notiks Bula laika tirgus. Tirgošanās noskaņojumu uzmundrinās pūtēju orķestra grupa un tirgotājus kuplinās Elita Patmalniece un Igo ar saviem dizaina un mākslas darbiem. Restorāna "Port Grīva" terasē ik pa laikam muzicēs Ivars Pētersons un Latvijas Nacionālā teātra aktieri. Ar muzikālām performancēm vakarīgu noskaņu radīs "Lauku muzikanti". Vēlā pastaigā pa Salacgrīvas tiltu un upes promenādi varēs vērot muzikālās strūklakas Salacā no pulksten 23 līdz 1, atkārtojot ik pa 15 minūtēm. Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus "Covid- 19" izplatības mazināšanai.


Pāvilostā no pulksten 9 Dzintaru ielas posmā no Tirgus ielas līdz muzejam notiks svētku tirgus. Pie muzeja varēs apskatīt fotogrāfiju izstādi "No Draudzības līdz Zvejnieku svētkiem".


Pulksten 11 notiks atceres brīdis Pāvilostas kapsētā pie piemiņas akmens "Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps jūras dzelmē". Ostā no plkst.11 varēs vizināties ar laivām pa Sakas upi un jūru.

Pludmalē pie Dienvidu mola pulksten 11 sāksies Zvejnieku svētku kauss pludmales futbolā un volejbolā. Spēļu grafiks tiks noteikts pēc sportistu pieteikšanās un būs pieejams sacensību norises vietā.

Pulksten 15 būs vērojama kuģu un laivu parāde jūrā un sasveicināšanās ar Jūras valdnieku. Ostā svētku noskaņu no plkst.16.30 radīs "Tirkiz Band", no pulksten 19 spēlēs "Rīgas modes". Svētku salūts gan ir atcelts.