9. un 10. septembrī Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86, tiks svinēta Tēva diena. Pasākumu apmeklēt tiek aicinātas ģimenes ar "tēvu centrā" un dažādu vecumu bērniem, tai skaitā pašiem mazākajiem. Aktivitātes būs daudzveidīgas – tādas, lai katra ģimene var izvēlēties sev piemērotāko, portālam ziņo Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Pasākums notiks divas dienas un vienu nakti 9. un 10.septembrī no pulksten 12 līdz 16, lai piedalīties varētu pēc iespējas vairāk ģimeņu. Abās dienās programma būs vienāda. Ģimenes varēs apmeklēt pasākumu jebkurā sev ērtā laikā un piedalīties aktivitātēs pēc izvēles.

Aktivitātes Redanā tiks organizētas divos veidos. Būs vairākas "stacijas", kuras darbosies visas dienas garumā, katrā no tām ģimenes varēs darboties sev ērtā laikā. Tās būs:

• putnu būrīšu un putnu barotavu izgatavošana. Šo aktivitāti vadīs ornitologs un galdnieks. Būs pieejami iepriekš sagatavoti materiāli, lai būrīti varētu izgatavot īsā laikā. Ornitologs sniegs konsultāciju par putnu būrīšu un barotavu veidiem, to izvietošanu, kā arī pastāstīs par Redanā sastopamajiem putniem;

• cirka darbnīcas – cirkus mākslinieks rādīs un iemācīs dažādus cirkus trikus, t.sk. nodrošinās nepieciešamos materiālus;

• ūsu darbnīca – piemērota visām vecuma grupām, arī pašiem mazākajiem – tiks izgatavots tēvu dienas simbols – ūsu maska no dažādiem marteriāliem;

• ritmikas darbnīca – paštaisītu instrumentu izgatavošana un dažādu neparastu mūzikas instrumentu, piem., džambas, didžerudū, marakasi, pērkons u.c. iepazīšana un spēlēšana;
burgeru darbnīca – no iepriekš sagatavotiem produktiem ģimenes varēs pagatavot tēvam viņa "sapņu burgeru".

Otrs aktivitāšu veids būs sacensības, kas sāksies pilnās stundās, tātad pulksten 12, 13, 14 un 15. Tie būs:


• bērnu nešanas sacensības;
• jautrās stafetes – uzdevumi tēviem kopā ar bērniem;
• gulētiešanas rituāls;
• saziņas sacensības tēviem un bērniem.

"Tēvu nakts" notiks Redanā naktī no 9. uz 10. septembri. Pasākuma laiks no pulksten 21 līdz 9.

"Tēvu nakts" būs piedzīvojumiem, izaicinājumiem un pārsteigumiem pilns pasākums ģimenēm ar tēvu "galvenajā lomā". Pasākuma galvenā ideja – ģimenei pārnakšņot brīvā dabā neierastos apstākļos, pieņemot dažādus izaicinājumus, veicot uzdevumus nakts laikā, sadarbojoties savā starpā un ar citām ģimenēm, pārbaudot sevi. Tā nosacīti būs kā nokļūšana realitātes šovā vai  izdzīvošanas spēlē, tomēr faktiski – absolūti drošos un pārbaudītos apstākļos.

Tā kā "Tēvu nakts" dalībnieku skaits ir ierobežots, tajā varēs piedalīties ar iepriekšēju pieteikšanos. Jāpiesakās pa e–pastu info@karostascietums.lv vai tel. 26369470.
 
Visi pasākumi būs bez maksas.

Pasākumu rīko Karostas glābšanas biedrība un finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Piedaloties Tēva dienas pasākumos, dalībnieki var tikt fotografēti un filmēti, kā arī minētie materiāli var tikt izmantoti publiskošanai/publicēšanai.