Ar pasākumiem Liepājā, Cēsīs un Rīgā šogad sevi piesaka "Latvijas Vinila diena". Mūzikas un vinila plašu kultūras svētki visas dienas garumā visām paaudzēm. Pirmais "Latvijas Vinila dienas" pasākums notiks sestdien, 14. maijā, Liepājā, kultūras namā "Wiktorija", Graudu ielā 36/38, portālu irliepaja.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Jau no paša rīta pulksten 10 ikviens ir aicināts uz vinila plašu tirdziņu, kurā savu dalību ir apstiprinājuši kolekcionāri no Latvijas un Lietuvas. Dienas gaitā darbosies īpašs, improvizēts "vinila radio", kur DJ Mareks Ameriks tiksies ar dažādiem viesiem un, atskaņojot plates, kopā dalīsies ar stāstiem par mūziku un vinila plašu kultūru, bet pulksten 16 notiks īpašs Eduarda Švāna DJ standaps  "Līdz kam var novest plates". Vinila dienu noslēgs modernā džeza grupas "Lupa" jaunās plates "Koki//Sketches Of Trees" prezentācijas koncerts pulksten 23 pirms un pēc kura ar savu dīdžejsetu uzstāsies vinila DJ Mareks Ameriks.

"Sākoties pandēmijai, objektīvu iemeslu dēļ beidzām rīkot "Jersikas ielas Vinila dienu", ko teju desmit gadus ik rudeni rīkojām Rīgā, Jersikas ielā. Nelielus mūzikas un vinila kultūras svētkus ar vinila plašu tirdziņu, koncertiem un publiskām lekcijām-sarunām. Šeit sākām veikt savus pirmos analogos ierakstus magnētiskajās lentēs, tāpēc, izveidojot savu džeza mūzikas izdevniecību, to nosaucu "Jersika Records". Var teikt, ka viens posms ir noslēdzies, lai ar jaunu sparu sāktos nākamais. Tāpēc šogad, kopā ar mūzikas un vinila plašu entuziastiem, esam nolēmuši organizēt "Latvijas Vinila dienu" – vienotu trīs pasākumu sēriju dažādās Latvijas pilsētās. Pasākumam Liepājā 13. augustā sekos "Vinila diena" Cēsīs, kultūras un mākslas telpā "Mala", Lenču ielā 11, kur to noslēgs vinila DJ Ulda Rudaka rīkotā festivāla "Kartupeļpalma" koncerti, bet 24.septembrī notiks "Vinila dienas" pasākums Rīgā, Nurmes alus darītavā un kultūras vietā Vagonu ielā 21. Un, kas zina, varbūt nākošgad jau esošajām vietām pievienosies arī kāda jauna pilsēta, piemēram, Latgalē," stāsta viens no pasākuma organizatoriem Mareks Ameriks.


Sīkāk par dalību tirdziņā var uzzināt, zvanot pa tālruni 20227498.