Otrdien, 4.jūnijā atpūtas un izklaides centrā "Dzintara boulings" aizvadīts pilsētas atklātā boulinga čempionāta 5. posms, ko organizē Liepājas boulinga klubs ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Otro reizi šosezon tika labots turnīra apmeklētības rekords – posmā pulcējās 40 ķegļu spēles interesenti. Bija gan jauni dalībnieki, gan sen neredzēti un pieredzējuši. Līdz ar to stājās spēkā čempionāta nolikuma papildinājums, ka pie tik liela dalībnieku skaita tiek nozīmētas trīs spēļu kārtas, aizvadītas piecas kvalifikācijas spēles, bet finālā iekļūst uzreiz 12 labāko rezultātu īpašnieki.

Kā jau to varēja paredzēt, tad pie tik lielas konkurences cīņa par iekļūšanu labāko divpadsmit bouleru pulkā izvērtās ļoti sīva. Ja pirmais piecinieks puslīdz droši un stabili iekļuva finālā, tad no 6. līdz pat 14.vietai starpība bija vien 35 punkti. Finālā iekļuva Toms Šupstiks, Pavēls Goroškovs, Bronius Ridikas, Jānis Treimanis, Vaclovas Mitkus, Kaspars Strēlis, Tadas Ronkaitis, Edgars Hartmanis, Toms Avgustinovičs, Kristaps Ruicēns, Keštutis Kandrotas un caur adatas aci kā pēdējais ar divu punktu pārsvaru iekļuva Gints Dzenis.

Fināls izvērtās necerēti rezultatīvs. Nodemonstrējot savu labāko sniegumu pēdējo gadu finālos, 5. posmā triumfēja divkārtējais Liepājas boulinga čempions Kristaps Ruicēns, kurš pirmajā fināla spēlē ieguva 243 punktus, bet otrajā laboja savu personīgo rekordu par 11 punktiem un ieguva 256 punktus. Trešajā spēlē uzmetot 185, Ruicēns kopsummā ieguva 684 punktus, kas arī ir līdz šim Liepājas čempionāta labākais fināla kopsummas rezultāts.

Īsta drāma bija vērojama cīņā par atlikušajām godalgām starp Pāvelu Goroškovu, Jāni Treimani un lietuvieti Valcovu Mitku. Minētie bouleri kopsummā ieguva katrs pa 577 punktiem un bija nepieciešama pārspēle. Tur vislabāk veicās pērnās sezonas līderim Goroškovam – 185 un kopsummā viņam otrā vieta. Trešajā vietā ierindojās Treimanis, kurš pārspēja Mitku par 41 punktu.

Tagad Liepājas boulinga čempionātā iestājies vasaras pārtraukums. Čempionāts atsāksies 10.septembrī ar 6. posmu.