Ar devīzi "Prieks kopā būt!" no 27. līdz 29.maijam Grobiņā aicina visus – grobiņniekus, novada iedzīvotājus un viesus, uz Grobiņas pilsētas svētkiem.

Pandēmija kultūras dzīvi pāris gadus bija atstājusi uz pauzes, tai skaitā arī mūsu novada pilsētu un pagastu svētkus, bet šogad, kad viss lēnam atgriežas ierastajās sliedēs, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un marketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Grobiņas pilsētas svētki nav izņēmums. Un, kā vēl labāk tos atklāt, ja ne ar gājienu. "Svētku gājiens mums nav bijis divus gadus, tāpēc šogad dubults prieks, ka viss atkal notiek," stāsta Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece Inese Gusta, piebilstot, ka šogad pilsētas svētku gājienā piedalīsies arī ap 400 Dienvidkurzemes novada skolu koru dalībnieku, padarot ierasto maršrutu no pilsētas stadiona līdz pilsdrupām gana iespaidīgu.

Centrālais pilsētas svētku pasākums gaidāms 27.maijā pēc gājiena Grobiņas pilskalnā, kur novada skolu koristi vienosies kopīgā lielkoncertā "Svētī debesīs šo zemi", kas veltīts komponista Zigmara Liepiņa 70 gadu jubilejai. "Katros pilsētas svētkos bija tradīcija rīkot koncertu par godu kādam izcilam latviešu komponistam. Mums ir bijis Raimonds Pauls, Uldis Marhilevičs, bet šogad nozīmīgu un skaistu jubileju svin gandrīz mūsu novadnieks Zigmars Liepiņš. Esam neizsakāmi pagodināti, ka komponists ar kundzi Mirdzu Zīveri piekrituši ierasties uz lielkoncertu," sajūtās dalās idejas iniciatore, Dienvidkurzemes novada jomas koordinatore mūzikā un etnogrupas "Kuršu sievas" vadītāja un dibinātāja Anita Elere. "Man ir neizsakāms prieks, ka piedāvātā ideja ir akceptēta – bērni varēs beidzot kārtīgi izdziedāties, jo pandēmija mums atņēma Dziesmu svētkus." Koncertā atskaņos tikai Z. Liepiņa skaņdarbus, kas visspilgtāk ataino komponista daiļradi. Lielkoncertu paspilgtinās pavadošie mūziķi no Liepājas Simfoniskā orķestra, kā arī gaidāmi dažādi pārsteigumi. Svētku vakaru noslēgs balle ar grupu "5/ceturtdaļas".

Sestdien, 28.maijā, dienu piesātinās streetbols, dažādas aktivitātes bērniem un pilsētas svētku tirdziņš Paula ielā, bet svētku noslēgumā, 29.maijā, Grobiņas ev.lut. baznīcā vēl viens izcils koncerts ar komponistu Jāni Lūsēnu un Zigfrīdu Muktupāvelu.

Zināšanai
• Visu svētku programmu skatīt www.dkn.lv/lv/notikumu-kalendars
• Aicinām pieteikt savu dalību svētku gājienā, rakstot grobina@kultura.dkn.lv
• Vairāk informācijas, zvanot 27163488.
• Gājienā vizuālo noformējumu lūgums veidot atbilstoši vārdam "Prieks".