Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons 2017" kā "Labākā dziesma" saņēmusi Marata Ogļezņeva sarakstītā, "Prāta vētras" un "Musiqq" izpildītā "Debesis iekrita tevī".

"Prāta vētras" un "Musiqq" izpildītā dziesma šovakar uzvarēja arī kategorijās "Alfas gada dziesma" un "Radio hits".

Par gada koncertierakstu tika atzīts Intara Busuļa, Abonementa orķestra un Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts.

Kategorijā "Gada albums" triumfējis grupas "Carnival Youth" albums "Propeller", kas uzvarēja arī nominācijā "Alternatīvās vai indie pop mūzikas albums".

Kategorijā "Debija" uzvarēja Justs ar ierakstu "Heartbeat".

Balva "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā tika pasniegta Latvijas Radio bērnu vokālā ansambļa "Dzeguzīte" vadītājai Dailai Martinsonei.

Par labāko popmūzikas albumu tika atzīts grupas "Rīgas modes" ieraksts "Fantastiski". "Roka vai metāla mūzikas albuma" titulu ieguva grupas "Dzelzs vilks" ieraksts "Perfekta rītdiena".

Par labāko videoklipu tika atzīts Agneses Rakovskas klips dziesmai "Vienaldzības".

Nominācijā "Akadēmiskās mūzikas albums" uzvarēja Latvijas Radio kora, ansambļa "Sarband" un diriģenta Kaspara Putniņa ieraksts "Canticum Canticorum", par kategorijas "Bērnu mūzikas albums" uzvarētāju kļuva "Nando" ieraksts "Mamma mani apēdīs".

Nominācijā "Džeza vai blūza mūzikas albums" laurus plūca Denisa Pašvekviča, Kristiana Franka, Ārona Parksa, Keneta Dāla Knūdsena un Lisbetes Gieras ieraksts "Yours Faithfully".

Par gada "Elektroniskās vai deju mūzikas albumu" tika nosaukts "Gas of Latvia" albums "Swan Lake", nominācijā "Hip hop mūzikas albums" uzvarēja "Mesa" ar albumu "Mesa".

Kategorijā "Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums" uzvarēja Riharda Zaļupes albums "Z Atmosfēras", nominācijā "Šlāgera vai kantrī mūzikas albums" uzvarēja grupas "Klaidonis" ieraksts "Ar smaidu saulrietā".

Savukārt nominācijā "Tautas vai pasaules mūzikas albums" uzvarēja dažādu izpildītāju ieraksts "Trejdeviņi koklētāji".

Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA) un "Micrec PM".