Komēdijas "Blēži" ceturtdienas, 7.jūnija, vakara seansa skatītājiem bija iespēja ne tikai redzēt jaunuzņemto kinodarbu, bet satikt arī režisoru un aktierus.

Liepāja, ieskaitot pirmizrādi Rīgā, bija trešā Latvijas pilsēta, kurā radošā grupa tikās ar skatītājiem.

Pēc seansa, kas 19.45 sākās kinoteātra "Balle" piepildītajā zālē, skatītāju priekšā drosmīgi stājās filmas režisors Andrejs Ēķis, operators Imants Zaķītis un daļa no filmas aktieru ansambļa – Ieva Florence un dziedātājs Ralfs Eilands, kuram šī bija debija "lielajā kino". Skatītāji bija ļoti labvēlīgi noskaņoti, un pirmais jautājums bija: "Vai būs turpinājums?". Radošo grupu nemulsināja arī tādi jautājumi kā "Vai Lindas krūtis filmā bija īstas?". Daudz komplimentu tika Ralfam Eilandam, kurš, lai gan pirmo reizi ar pīpi uz jumta, tomēr filmas kadros jutās kā zivs ūdenī – arī kadrā, kur filmēšanas laikā viņam, kailam stāvot Daugavmalā, uz galvas tiek liets ūdens, lai arī ārā ir novembris.

"Blēžos" filmējies arī Ēķa iepriekšējās filmas – "Svingeri" – viens no galveno lomu atveidotājiem Intars Rešetins, vadošā lomā ir arī teātra un kino dīva Rēzija Kalniņa. Savdabīga "bodigarda" lomu režisors uzticējis pēc "Nameja gredzena" pamanītajam Ivo Martinsonam. Filmas kadros pazib arī mūziķis Kaspars Bindemanis eksotiskā spāņu rokera tēlā, bet liepājniekiem būs interesanti redzēt mūsu aktieri Sandi Pēci, kurš darbojas tandēmā ar pasen aktrises profesiju pret kultūras ierēdni nomainījušo Leonardu Ķesteri. Tāpat ir interesanti pavērot modes mākslinieka Dāvida veidotos filmas varoņu (vai antivaroņu) kostīmus.

Arī jaunās Ēķa filmas scenārija autore ir liepājniece Rasa Bugavičute-Pēce, kuru režisors atzina par šīs retās profesijas talantu.

Jau vēstīts, ka “Blēži” ir stāsts par negodīga ierēdņa, ārštata aktrises, dedzīga alūksnieša un ietekmīgas biznesa sievietes mīlas četrstūri, kurā diagonāles velk greizsirdīga bijusī sieva, pārcentīgs miesassargs, izveicīgs advokāts un perspektīvs apsargs. Inscenēta spriedze, viltota mīlestība, reāla māksla, neslēpts kailums un nevaldāms stress – tas varētu būt nopietni, ja vien nebūtu tik smieklīgi.

"Blēži" kinoteātrī "Balle" skatāmi arī nākamnedēļ.