Sestdien, 22.augustā, no pulksten 16 līdz 19 Lāčplēša dārzā jeb Karostas parkā norisināsies "Lāčplēša dārza svētki", informē biedrības "Baringtons K2" pārstāve Baiba Vigule.

Iemesls svētku svinēšanai ir varens. Šogad 11.augustā apritēja 100 gadi kopš dienas, kad Latvija kļuva patiesi brīva, parakstot Latvijas – Krievijas miera līgumu un iezīmējot divus gadus ilgušā Latvijas Neatkarības kara beigas. Viens no nozīmīgiem Neatkarības kara posmiem 1919.gada novembrī notika tieši Karostā. Tāpēc svētkos aicināsim novērtēt brīvību, kas mums kā valstij šobrīd ir.

Lāčplēša dārzs jau kopš tā pirmsākumiem ir bijis svinību epicentrs Karostā. Uz īpašiem svētkiem ar caurlaidēm un ielūgumiem uz šejieni kā atsevišķu, militāru pilsētu zināmos svētkos piedalīties bija aicināti viesi no kaimiņpilsētas Liepājas. Lai arī estrāde parkā vairs nav saglabājusies, arī šoreiz tiek aicināti viesi no tuvākām un tālākām malām, lai svinētu, atpūstos, piknikotu (ņemiet līdzi savu pledu vai krēslu), baudītu mūziku un piedalītos dažādās aktivitātēs pagājušā gadsimta 20.gadu noskaņās.

Svētku programma paredzēta koša. Pirmajā daļā no pulksten 16 līdz 18 ar īpašu programmu uzstāsies privātsākumskolas "Varavīksne" mazie dziedātāji un dejotāji, kā arī Liepājas pilsētas 2.mūzikas skolas (Karosta) audzēkņi. Trikus rādīs un mācīs iluzionists Zigmārs Atvars, savukārt par atbilstošu pasākuma gaisotni rūpēsies mīmi no cirka studijas "Beztemata" un bērnu izklaides istabas "Valzivs".

Bērni un jaunieši varēs izmēģināt spēkus senatnīgās spēlēs, radoši darboties vēsturiskās darbnīcās, kā arī izmēģināt cirka stiķus un vizināties zirga pajūgā. Fotogrāfs tvers mirkļus retro fotogrāfijās, tāpēc aicinām uzposties kā pirms 100 gadiem, lai kopīgi radītu noskaņu un iegūtu savā īpašumā noskaņu bildes.

Savukārt "Lāčplēša dārza svētku" noslēgumā pulksten 18 apmeklētājus sagaidīs Karostas vēsturnieka Jura Raķa aizraujošais stāstījums par laiku, kad latviešu vienību karavīri beidzot varēja likt ieročus malā, celt un rūpēties par savu, ne svešu valsti. To turpinās šogad viens no retajiem Jūras spēku orķestra koncertiem, kas dārza svētku vieglā gaisotnē klausītājus izvedīs cauri laiku griežiem no Latvijas pirmsākumiem līdz šodienai. Interesanti, ka pirmais Latvijas armijas orķestris pirms 101 gada tika izveidots tieši Karostā.

Dalība Lāčplēša dārza svētkos ir bez maksas. Pasākumu rīko biedrība "Baringtons K2" ar Liepājas Kultūras pārvaldes, SIA "Jensen Metal" un Nacionālo bruņoto spēku atbalstu.
 
Aicinām apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli pirms došanās uz svētkiem, kā arī ievērot distancēšanās un citus epidemioloģiskos noteikumus.

Pasākuma apmeklētāji ar savu dalību apliecina, ka piekrīt fotografēšanai un filmēšanai svētku laikā, kā arī tam, ka foto un video materiāli var tik izmantoti publicitātes vajadzībām.