Ceturtdien, 1.decembrī, restorānā "Parka Paviljons" pirmizrādi piedzīvoja iepriekš vēl nebijis projekts "Teātris uz paplātes" – vakariņas ar dziedošajiem viesmīļiem, kura laikā pasākuma apmeklētājiem bija iespēja izbaudīt izsmalcinātu svētku maltīti un muzikālu iestudējumu. Viesmīļu lomās iejutās Liepājas teātra aktieri Kaspars Kārkliņš, Madara Viļčuka, Hugo Puriņš un Madara Kalna.

Izpārdotās pirmizrādes vakarā restorāna telpas ieguva brīnišķīgu vizuālo veidolu un atmosfēru, kas ļāva viesiem nesteidzīgā gaisotnē izbaudīt Ziemassvētku tuvošanos. Malkojot dzērienus un gaidot uzveduma sākumu, atnākušie arī atzina, ka viņiem nav ne jausmas, kāds būs šī pasākuma formāts.

Kā pastāstīja idejas autors un izrādes režisors, SIA "Šarmants" valdes loceklis Ritvars Embrekts, vēlme apvienot šīs divas baudas – gardas vakariņas un teātra iestudējumu, jau kādu laiku bijusi viņa plānos, tomēr iepriekšējos gados tas nav bijis iespējams pandēmijas ierobežojumu dēļ. "Sapratām, ka šis ir īstais brīdis, turklāt pēc "Parka Paviljona" atdzimšanas, apjautu, ka pie mums atnākusi arī īstā vieta. Visam savs laiks," teic Ritvars. "Pasākuma galvenais mērķis bija nojaukt jebkādas robežas starp apmeklētājiem un aktieriem, ļaujot tiem izdzīvot vēl nebijušu mijiedarbību, kas nav iespējama uz klasiskas teātra skatuves."

Iestudējumā satiekas četri restorāna viesmīļi – Viesturs (Kaspars Kārkliņš), Emīlija (Madara Viļčuka), Bruno (Hugo Puriņš) un Dārta (Madara Kalna). Katrs nācis no pavisam citādas ģimenes un ar citādiem dzīves uzskatiem. Dalot savus ikdienas pienākumus, svētku priekšvakarā pakāpeniski atklājas viesmīļu raksturi un kvēlākas vēlmes. Kāds pārdzīvo šķiršanos un likstas ģimenes dzīvē, cits neizdošanās profesionālajā karjerā, kamēr citiem Ziemassvētki nozīmē bezrūpīgas ballītes.

"Šis bija brīnišķīgs notikums, ar kuru uzsākt "Parka Paviljona" Ziemassvētku sezonu - un ir liels prieks būt komandā, kurā darbojas aizrautīgi, talantīgi un mazliet dulli cilvēki," teic restorāna vadītāja Anete Strazda. "Teātris uz paplātes patiešām nojaucis robežas starp aktieriem, viesmīļiem, pavāriem, mūziku un notikumiem, tajā pašā laikā atgādinot, ka teātrim un viesmīlībai ir ļoti daudz kopīga. Katra kārta vakariņās ir kā jauna aina lugā, katra viesa sagaidīšana un apkalpošana ir kā neliela izrāde, kurā katram rekvizītam ir sava nozīme un katram vārdam savs svars."

Kā atzina pasākuma apmeklētāja, digitālā satura autore Marita Dinsberga: "Tā bija brīnišķīga iespēja nogaršot Ziemassvētkus. Eleganti un atmiņā paliekoši. Pat nezinu, kas man garšoja vairāk – ēdiens vai atmosfēra? Abi ar vīru noteikti iesakām izbaudīt šo piedzīvojumu!"

"Laiks pagāja nemanot un arī mazākajiem apmeklētājiem bija pa spēkam noturēt uzmanību.  Īpaša likās aktieru saspēle kopā ar apmeklētājiem, bez smaidiem nepalika neviens. Programma bija atstrādāta līdz sīkumam," pozitīvi pasākumu novērtēja "Maestro Design Hotel" īpašniece Gita Stankus.

"Incopy" valdes loceklis Atis Ķīnasts piekrita: "Pasākums bija īsta Ziemassvētku buķete. Varam būtu ļoti lepni par liepājnieku jaudu. Ēdiens, atmosfēra un uzvedums bija lieliski! Noteikti iesaku visiem izgaršot Ziemassvētkus tik smalkā veidā."

Nākamās vakariņas ar dziedošajiem viesmīļiem "Parka Paviljonā" plānotas 16. decembrī.

Projektu atbalsta Liepājas valstspilsētas pašvaldība.